Dnes je 25. 9. 2020
Zpravodajství
O projektu

„Sionisté mi ukradli botu,“ varoval britský muslimský aktivista. Na internetu se stal terčem žertů

16. 6. 2015, -jg- |  Svět

LONDÝN – Prominentního britského muslimského aktivistu si údajně vzal do hledáčku izraelský Mosad. Sionističtí agenti se podle Asghara Bukhariho, který na sociálních sítích varoval další muslimy, uchýlili k zastrašování neobvyklým způsobem. V noci, když spal, měli se nenásilně vloupat do domu a ukrást mu jednu botu. Nebylo to prý navíc poprvé, proto se rozhodl varovat všechny ostatní, kterým se děje totéž, ale dosud o tom nepromluvili. „Jedna věc je však na útlaku dobrá. Dozvíte se, jak sionisté operují,“ dodal Bukhari ve svém příspěvku, který vzápětí sklidil na sociálních sítích i v médiích výsměch. Bukhari není neznámou postavou. V minulosti například posílal finance usvědčenému popírači holocaustu Davidu Irvingovi.

Bukhari sklidil na sociálních sítích výsměch a na Twitteru můžeme pod hashtagem #MossadStoleMyShoe najít mnoho příspěvků. Zakladatel a předseda britské muslimské organizace Muslim Public Affairs Comittee (MPAC) však vlnu výsměchu označil jen za další akt zastrašování, z něhož obvinil – koho jiného než sionisty.

Později umístil na síť Youtube patnáctiminutové video, kde uvádí celou krádež boty v širších souvislostech. „Proč by mi sionisté neodcizili botu? Vždyť už ukradli celou Palestinu,“ říká v něm a dále dodává, že sionisté dokonce kradou palestinským dětem orgány, aby je pak prodávali na transplantačních klinikách. Popisuje i případ jedné palestinské aktivistky, která se mu prý svěřila, že i jí se sionisté neznatelně vloupávají do domácnosti, kde jí následně přemísťují věci. „Byli jsme tu a můžeme ti cokoliv udělat,“ má prý být jejich zpráva.

Britská organizace MPAC popisuje samu sebe jako organizaci pro občanské svobody, která „odhaluje zlověstný a toxický protimuslimský narativ, jenž prostupuje politikou a mainstreamovými médii.“ Dříve však byla označena za extremistickou a antisemitsou organizaci, která byla vyloučena z několika brtiských univerzit.

Video: Asghar Bukhari objasňuje krádež své boty v širším politickém kontextu