Dnes je 25. 9. 2020
Zpravodajství
O projektu

Rakety zasáhly židovské sociální centrum na východní Ukrajině

11. 2. 2015, -jg- |  Svět

KRAMATORSK – Žádné škody na životech nebyly zatím hlášeny od doby, kdy na židovské centrum sociální péče ve východoukrajinském městě Kramatorsk spadly dvě rakety, které naštěstí neexplodovaly. Jedna z raket dopadla na střechu, druhá na dvorek u domu. Devítipatrová budova byla krátce nato evakuována. Rakety byly součástí úterní těžké palby, kdy rakety dopadaly nedaleko centra města, která si vyžádala životy 15 místních obyvatel. Podle ukrajinských oficiálních zdrojů bylo dále 63 lidí zraněno, včetně pěti malých dětí.

Ukrajinská média oznámila, že proruští povstalci vypálili střely z raketometů z nedalekého letiště v úterý krátce po poledni. Video, které bylo nahráno na internetový kanál Youtube, ukazuje těžké ostřelování regionu dvou znepřátelených stran v konfliktu, který si už vyžádal životy více než pěti tisíc lidí.

Video: Ostřelování Kramatorsku, 10. únor 2015

V centru Chesed pro sociálně slabé a nemocné ve východoukrajinském Kramatorsku se 42 zaměstnanců stará o 560 starých a chudých Židů. Je jedním ze sítě více než třiceti center po celé Ukrajině, které sponzoruje Americký spojený židovský distribuční výbor (JDC). „Tento nejnovější vývoj je krutou připomínkou toho, jak ozbrojený konflikt postihuje každodenní životy těch nejzranitelnějších,“ řekl Allan Gil, ředitel JDC. „Stále budeme pokračovat v zajišťování pomoci tisícům lidí na Ukrajině, kteří se v krutých zimních měsících potýkají s nedostatkem léků a potravin,“ dodal.