Dnes je 25. 9. 2020
Zpravodajství
O projektu

Na výstavě Expo 2015 byla již podruhé za sebou zneuctěna izraelská vlajka

22. 9. 2015, -jg- |  Svět

MILÁN – Během výstavy Expo 2015, která probíhá v současné době v italském Miláně, neznámí vandalové pokropili izraelskou vlajku červenou barvou, která má napodobovat krev. Vlajka se nachází vyvěšena spolu s národními zástavami ostatních států a není to poprvé, co k jejímu zvandalizování došlo. Poprvé byla poškozena už letos v březnu. Mezinárodní výstava Expo je největší světovou výstavou a účastní se jí 150 zemí z celého světa, včetně Izraele. Menachem Ganz, ředitel izraelského pavilonu, v neděli 20. srpna potvrdil, že podobný incident s izraelskou vlajkou se udál i předtím a vlajka musela být už jednou vyměněna.

Rovněž byla tento den ohlášena před izraelským pavilonem propalestinská demonstrace, ale dorazil na ni jen velmi malý počet lidí. „Nemohou zranit nás, a tak aspoň vandalizují naší vlajku,“ komentoval událost Ganz.

„Expo 2015 se zaměřilo na příspěvky jednotlivých zemí světa v oblasti zemědělsví, vody a potravin. Izraelský pavilon, jehož expozice je nejlepší, navštívily již desítky tisíc lidí. To dokazuje, že za hnutími usilujícími o bojkot jsou extremisté podněcující k nenávisti a násilí. Zmíněná vlajka se nenachází v areálu výstaviště, ale na ulici města Milán. Ministerstvo zahraničí kontaktovalo zastupitele Expa i milánskou radnici a vlajka bude vyměněna za novou v brzké době,“ stálo v prohlášení izraelského ministerstva zahraničí.