Dnes je 27. 1. 2021
Zpravodajství
O projektu

Kanadský pár plánoval zabít v synagoze židovské děti. Chtěl je zachránit před peklem

30. 7. 2015, -jg- |  Svět

TORONTO – Tento týden probíhá v kanadském Vancouveru, v provincii Britská Kolumbie, soud s párem Kanaďanů, kteří se plánovali infiltrovat do synagogy a tam pozabíjet židovské děti. Podle soudních dokumentů tím chtěl manželský pár, který sám sebe prohlašuje za muslimské konvertity, prokázat židovským dětem službu a zachránit je před peklem. Podle informací, které poskytnuli policistovi v utajení, pár věří, že by tímto poslali židovské děti do ráje, zatímco na odrostlé Židy čeká jen věčné peklo. Amanda Korodyová a John Nuttall byli soudně usvědčení již před dvěma roky, kdy v březnu 2013, při oslavách Dne Kanady, plánovali podomácku vyrobenou bombou zaútočit na kanadský zákonodárný sbor.

Podle záznamů kanadské policie se manželé chtěli dostat do blízkosti židovských dětí tak, že by začali pravidelně navštěvovat synagogu. „Nutall mi řekl, že on a jeho žena jsou bílí, takže by se mohli snadno vydávat za Židy,“ stojí ve výpovědi policisty, který pracoval v utajení. „Stanou se pravidelnými návštěvníky synagogy, získají si důvěru tamních lidí a poté, až nashromáždí dostatek zbraní a munice, naplní své poslání,“ pokračuje záznam v protokolu. Nuttall prý podle policisty připustil, že židovské děti nejsou účastníci boje, ale domnívá se, že vyrostou a pak budou nenávidět muslimy a Araby. „Člověk ale nikdy neví, v dospělosti by mohli třeba i konvertovat k islámu,“ řekl mu prý Nuttall dodatečně.

Podle obhájců manželů Amandy Korodyové a Johna Nuttalla prý kanadská policie pár zatknula na základě důkazů pocházejících z komplikované, několik měsíců trvající tajné operace.