Dnes je 18. 9. 2019
Zpravodajství
O projektu

Spisovatelka Alena Mornštajnová představí v třebíčské synagoze svůj román Hana

25. 9. 2018, -tz- |  Z domova

TŘEBÍČ – Rok 1954. Devítiletá Mira se vypraví k řece jezdit na ledových krách. Poruší tím zákaz rodičů a za trest nedostane na rodinné oslavě jako zákusek žloutkový věneček. Tato na první pohled nevinná událost se změní v tragédii, která Miru na dlouhá léta připoutá k nemluvné tetě Haně… Pohnutou rodinnou historii poodhaluje ve své knize „Hana“ úspěšná česká spisovatelka Alena Mornštajnová, která ji ve středu 3. října 2018 od 17 hodin představí v Zadní synagoze v židovské čtvrti. Autorské čtení z knihy a následnou besedu s její autorkou připravilo Městské kulturní středisko Třebíč. Strhující vyprávění o dramatických osudech židovské rodiny se stalo literární senzací roku 2017.

Román si oblíbili čtenáři všech generací, o čemž svědčí dvě získaná ocenění – cena Česká kniha 2018 a Studentská cena Česká kniha 2018. Seznámit se s ním teď mohou i čtenáři v Třebíči, kteří dostávají jedinečnou příležitost poslechnout si úryvky z románu z úst samotné autorky. „Pro třebíčské čtenáře je zážitek z knihy obzvlášť autentický, obdobné příběhy prožívali v době holocaustu i místní Židé,“ zdůrazňuje Jaromíra Hanáčková, ředitelka Městského kulturního střediska Třebíč.

Vstupenky, v jejichž ceně je zahrnuta i sklenka košer vína, jsou již v prodeji, a to v Turistickém informačním centru Zadní synagoga. Zájemci si budou moci přímo na místě knihu koupit a nechat si ji od autorky podepsat. Bližší informace ohledně vstupenek a rezervací lze získat na tel. čísle 568 610 023 nebo na e-mailu infosynagoga@mkstrebic.cz.