Dnes je 12. 8. 2020
Zpravodajství
O projektu

Na českém internetu je k dostání nacistický vánoční stromek

16. 11. 2014, -jg- |  Z domova

PRAHA – Je libo nacistický vánoční stromeček? V Česku jej můžete sehnat na internetové aukční síti Aukro. Umělý, 40 cm vysoký stromek s hlavičkou Adolfa Hitlera, ozdobami s hákovými kříži a znakem jednotky SS, by měl přijít potencionálního kupce na 7500 českých korun. Jedná se totiž o sběratelský originál pocházející z doby druhé světové války, ačkoliv prodejce v inzerátu nevylučuje, že může být i trochu novější. Nejedná se o první vánoční ozdoby s nacistickou tematikou, které se letos před Vánocemi na téže aukční síti prodávaly.

„Nabízím výhradně ke sběratelským účelům uvedený válečný nacistický vánoční stromek s originál ozdobami,“ hlásá prodejce inzerátu s místem odběru v Prachaticích. „Výška stromku je cca 40 cm, ozdoby jsou staré, foukané, žádné novodobé repliky. Nevylučuji, že stromek může být novější. Nutná případná osobní prohlídka,“ pokračuje inzerát a přidává obligátní formulku: “Podotýkám, že toto prodávám pouze ke sběratelským účelům. Vylučuji ty, kteří porušují lidská práva a svobody a tyto osoby ani nepodporuji!”

Nejedná se o první takový sběratelský kousek, který se na této internetové aukční síti letos objevil. Nedávno se prodávaly skleněné vánoční ozdoby se svastikou.