Dnes je 28. 3. 2020
Zpravodajství
O projektu

Izraelský písničkář Idan Raichel koncertoval ze svého obýváku. Sledovalo jej přes 400 tisíc lidí

23. 3. 2020, -jg- |  Kultura

TEL AVIV – Přes 400 tisíc diváků z celého světa se účastnilo živě streamovaného koncertu, který izraelský umělec Idan Raichel uspořádal ve svém telavivském bytě. Své nejznámější hity zahrál a zazpíval v neděli 22. března večer ze svého obýváku při online přenosu, který na své facebookové stránce vysílala Židovská agentura pro Izrael (Sochnut). „Toto je čas solidarity po celém světě a sdílené odpovědnosti mezi židovskými komunitami, kdekoli se nacházejí. V době, kdy se nekonají žádná hromadná setkávání, jsme chtěli přinést zprávu o naději z Izraele do srdcí a domovů lidí po celé zeměkouli,“ řekl šéf Židovské agentury Jicchak Herzog.

V neděli večer sledovali Raichelův koncert ze stránky Židovské agentury jak její šlichim, vyslanci, kteří obrovolničí v židovských komunitách po celém světě, tak mnoho rodin i jednotlivců z desítek zemí světa. „Chtěl bych poděkovat všem skvělým přátelů z Židovské agentury ze všech komunit po celém světě,“ řekl Raichel během představení. „Telavivské ulice jsou teď velmi, velmi klidné a velice tiché, ale my se pokusíme udělat trochu hluku po celém světě, abychom dnes pocítili, že jsme všichni navzájem propojeni,“ dodal.

Idan Raichel je v současnosti jedním z nejúspěšnějších a prominentních izraelských hudebníků, který koncertoval i na těch největších podiích světa. Během minulých let spolupracoval s muzikanty jako India.Arie, Dave Matthews a Alicia Keys. Letos spolunapsal song pro Eden Alene s názvem „Feker libi“, která se s ním má účastnit soutěže Eurovize 2020.