Dnes je 10. 7. 2020
Zpravodajství
O projektu

Řidič v Jeruzalémě najel autem do chodců, pak je ohrožoval sekáčkem na maso

6. 3. 2015, -jg- |  Izrael

JERUZALÉM – Palestinského útočníka, který úmyslně automobilem najel do lidí stojících na chodníku a poté vystoupil z vozu a začal pěší ohrožovat řeznickým sekáčkem, postřelila hraniční policie. Útok se stal v pátek 6. března v ranních hodinách na severu Jeruzaléma v blízkosti tramvajové stanice na ulici Šimon ha-cadik na pomyslné hranici, která rozděluje město na východní a západní část. Pět lidí utrpělo od lehkých zranění až po středně těžká a po ošetření zdravotníky byli odvezeni do nemocnice. Pachatel činu byl zraněn těžce a rovněž hospitalizován. Podle policejních zpráv se jedná o obyvatele východojeruzalémské čtvrti Ras al-Amud.

„Mladý muž se pokusil srazit automobilem pěší chodce a pak z vozu vystoupil a pokoušel se je pobodat,“ sdělila médiím policejní mluvčí Luba Samriová.

Ranní páteční útok, který připomíná vlnu podobných činů, jež se odehrály minulý rok v říjnu, vnesl napětí do svatého města v době purimových oslav. Zároveň se stal jen den poté, co palestinský prezident Mahmud Abbás sdělil, že chce ukončit bezpečnostní spolupráci s Izraelem na Západním břehu Jordánu.

Video z místa činu: