Dnes je 28. 2. 2020
Zpravodajství
O projektu

Násilí v Jeruzalémě pokračuje: Útočníci napadli kameny mateřskou školu

23. 10. 2014, -jg- |  Izrael

JERUZALÉM – Ve čtvrtek 23. října izraelská polici oznámila, že útočníci s tvářemi zamaskovanými šátky házeli kameny na děti z mateřské školy v jeruzalémské čtvrti Maale Zejtim. Tato městská část se nachází nedaleko východojeruzalémské čtvrti Rás al-Almud. Zatím nebyla hlášena žádná zranění, útočníci uprchli hned po útoku. Policie provádí v oblasti šetření.

Tentýž den o něco dříve, jen krátce po útoku na tramvajové zastávce Givat ha-tachmošet, který zanechal mrtvou tříměsíční holčičku a dalších sedm lidí zraněných, házeli neznámí útočníci kameny na cestující na zastávce Šuafat. V téže čtvrti vrhači kamenů napadli rovněž autobus vezoucí vojáky do nedaleké základny IDF.

Hlášeno bylo i napadení jednotek hraniční policie na přechodu Isawíja ve východní části města. Policie použila metodu rozptýlení davu, aby nepokoje utlumila. Policie slíbila zintenzivnit zatýkání původců takových útoků.

Mladý Palestinec (12), který byl ve středu 22. října zatčen a obžalován za házení kamenů na motoristy v jeruzalémské čtvrti Abú Tor, byl předvolán před jeruzalémský městský soud, aby se projednalo prodloužení jeho vazby.