Dnes je 10. 7. 2020
Zpravodajství
O projektu

Krátce po zaznění sirén na Jom ha-zikaron útočník pobodal a závažně zranil dvaašedesátiletou ženu

28. 4. 2020, -jg- |  Izrael

KFAR SABA – Jen krátce poté, co Izrael v úterý 28. dubna zaznamenal 72. Jom ha-zikaron, Den památky na padlé vojáky a oběti teroristických útoků tradiční dvouminutovou sirénou na jejich počest, byla u nákupního centra ve středoizraelském městě Kfar Saba pobodána dvaašedesátiletá žena. Žena byla ve středně těžkém až závažném stavu převezena do místní Meirovy nemocnice. Podle policie byl útočník, palestinský teenager, postřelen ozbrojeným civilistou, který projížděl kolem ve svém vozidle. „Devatenáctiletý terorista ze Západního břehu ji pronásledoval s nožem. Civilista, který bydlí nedaleko, událost uviděl, zastavil své auto a na teroristu vystřelil,“ sdělila policie. Lehce zraněný útočník byl převezen do nemocnice v Ramat Gan.

Policie mezitím uzavřela všechny příjezdové cesty k místu činu a pozadí incidentu, včetně toho, jak a kdy palestinský útočník ze Západního břehu do Izraele vstoupil, vyšetřuje.

„Když jsme přijeli na místo, uviděli jsme asi dvaašedesátiletou ženu, jak leží při plném vědomí na zemi,“ sdělil tisku záchranář Elazar Habani. „Provedli jsme počáteční vyšetření a viděli počet krvácejících bodných ran. Zahájili jsme život zachraňující léčbu, zastavili krvácení a urychleně jsme ji přepravili do nemocnice, přičemž jsme v léčbě pokračovali a dávali hlášení kolegům lékařům, kteří na nás již čekali,“ dodal.