Dnes je 9. 8. 2020
Zpravodajství
O projektu

Izraelská nemocnice otevřela podzemní specializované pracoviště pro nakažené koronavirem

22. 3. 2020, -jg- |  Izrael

RAMAT GAN – Během minulého týdne přeměnilo na 400 pracovníků a lékařských expertů podzemní parkoviště a garáže u areálu nemocnice Šiba – Tel hašomer v izraelském městě Ramat Gan na specializované pracoviště, které má sloužit jako jednotka intenzivní péče pro pacienty s nákazou virem COVID-19. Podzemní pracoviště už od dřívějška skrývalo speciální, elektřinou vybavené bytové jednotky pro případ války. Nyní zde přibylo více jak 40 lůžek a pokročilé lékařské technologické vybavení, včetně toho zaměřeného na porody a ortopedii. Provoz nového centra intenzivní péče bude zahájen v neděli 22. března večer, poté co téhož dne proběhla četná cvičení.

Stejně jako pro karanténní komplex, který se v nemocnici Šíba nachází mimo tento podzemní areál, byl i pro toto nové zařízení speciálně vyškolen tým sestávající z lékařů i sester. Nový areál byl v jedné z největších izraelských nemocnic postaven v reakci na rostoucí počet kriticky nemocných pacientů, kteří se nakazili koronavirem. Podle ministerstva zdravotnictví bylo v neděli v Izraeli 945 lidí, kteří onemocněli koronavirem. Dvacet lidí přitom je ve vážném stavu. Očekává se však, že počet se bude každým dnem zvyšovat.

Oproti sobotě zaznamenala neděle nárůst v počtu 62 dalších pozitivních na virus COVID-19. První obětí nového viru se stal osmaosmdesátiletý Arje Even z Jeruzaléma, přeživší holocaustu, který byl pohřben v noci ze soboty na neděli. V neděli odpoledne jeruzalémská nemocnice Šaarej Cedek oznámila další úmrtí na nový virus – předčasně narozeného novorozence, který se nakazil od nemocničního pracovníka, který se kontaminoval neznámo kde, patrně však od infikované osoby vně nemocnice. Nedělní počet uzdravených z nákazy koronavirem byl v Izraeli 37.