Dnes je 20. 8. 2019
Zpravodajství
O projektu

Vůdce americké sekty „Národ islámu“ pronesl antisemitskou řeč za přítomnosti spolupředsedkyně Pochodu žen

5. 3. 2018, -mk- |  Antisemitismus

CHICAGO – Louis Farrakhan, vůdce černošské nacionalistické skupiny Národ islámu (Nation of Islam), pronesl další z řady svých otevřeně antisemitských proslovů, tentokrát u příležitosti svátku této islámsko-černošské americké sekty, „Dne Spasitelova“. „Vláda je mým nepřítelem, mocní Židé jsou mými nepřáteli, zbabělí negři jsou mými nepřáteli a slabí a pokrytečtí muslimové jsou mými nepřáteli!“ hřímal od řečnického pultíku Farrakhan a v pokračování své litanie hovořil o „židovském Satanovi“. Jak informovala zpravodajská stanice, jeho proslovu se kromě samotných členů fundamentalistické a protibělošky zaměřené sekty účastnila také Tamika Malloryová, spolupředsedkyně Pochodu žen, která se o Farrakhanovi, známém svými antisemitskými projevy, v minulosti vyjádřila velice pochvalně.

Louis Farrakhan stojí v čele Národa islámu od roku 1977. Od počátku je zastáncem černošské nadřazenosti a jeho sekta se řadí mezi extremistické skupiny hlásající rasovou nenávist. Známý je také svými otevřenými plamennými projevy protižidovské nenávisti.

Akce zvaná Pochod žen, s níž je spojená Tamika Malloryová, která se minulou neděli (25.2.) účastnila proslovu Louise Farrakhana, řeší „problém“ svého vztahu k izraelsko-palestinské otázce. Na jednu stranu pohoršila různé propalestinské organizace, když na shromáždění v Los Angeles nechala mluvit Scarlett Johannsonovou, tvář společnosti Soda Stream podnikající v minulosti na Západním břehu.

Na stranu druhou například organizátorka protitrumpovského Pochodu žen ve Washingtonu Linda Sarsourová nedávno prohlásila, že sionismus a feminismus podle jejího názoru nejdou dohromady: feministky totiž prý mají mít na zřeteli práva všech žen, včetně Palestinek pod izraelskou okupací.