Dnes je 21. 2. 2019
Zpravodajství
O projektu

Itálie zprovoznila protiantisemitskou linku důvěry

18. 9. 2014, -jg- |  Antisemitismus

ŘÍM – Telefonní linka, kam můžete zavolat, pokud jste se stali obětí nebo svědkem antisemitského chování či události, funguje od tohoto týdne v Itálii. Projekt, který je prozatím v experimentálním stádiu, si klade za cíl získat co nejvíc poznatků o protižidovských předsudcích a nenávisti. Itálie, stejně tak jako zbytek zemí především západní Evropy, utrpěla v souvislosti s operací izraelské armády Obranný štít velké vzepětí protižidovských nálad.

Nově zavedená italská telefonní služba s názvem “Antenna” byla veřejnosti představena v úterý na stránkách Unie italských židovských komunit. Jedná se o experimentální projekt Nadace Centra pro současnou židovskou dokumentaci se sídlem v Miláně.

Každý, kdo se setká s jakýmkoliv protižidovským incidentem může vytočit telefonní číslo 0233103840 nebo vyplnit webový formulář na stránkách projektu (osservatorioantisemitismo.it). Informace budou ověřeny a uloženy zcela anonymně.

Letos v srpnu se přívrženci italské extrémní levice i pravice spojili ve snaze vynutit si bojkot židovských nebo Židy vlastněných obchodů a byznysu. K tomu vytvořili seznam takových firem, který šířili formou letáku.