Dnes je 4. 6. 2020
Zpravodajství
O projektu

Koronavirus: Židovský byznysmen daroval obyvatelům brazilského města skoro dvě tuny dezinfekčního gelu na ruce

22. 3. 2020, -jg- |  Svět

RIO DE JANEIRO – Aby napomohl svému městu v boji s nákazou koronaviru, daroval židovský brazilský miliardář jeho obyvatelům 1,7 tuny dezinfekčního gelu na ruce. Dar odboru zdravotnictví brazilského města Curitiba byl oznámen minulý týden ve čtvrtek prostřednictvím zakladatele a ředitele kosmetické firmy O Boticário Miguela Krigsnera, židovského biochemika a enviromentalisty. „Naší podstatou je být prostředníkem přeměny ve všem, co děláme. Zachráníme li jeden život, zachráníme lidstvo,“ sdělil Krigsner. Brazilsko-bolívijský byznysmen se narodil polskému otci a německé matce v bolívijské metropoli La Paz, kam jeho rodiče utekli před nacistickým režimem. Do Brazílie se s rodinou přestěhoval, když mu bylo 11 let.

celý článek

Izraelská nemocnice otevřela podzemní specializované pracoviště pro nakažené koronavirem

22. 3. 2020, -jg- |  Izrael

RAMAT GAN – Během minulého týdne přeměnilo na 400 pracovníků a lékařských expertů podzemní parkoviště a garáže u areálu nemocnice Šiba – Tel hašomer v izraelském městě Ramat Gan na specializované pracoviště, které má sloužit jako jednotka intenzivní péče pro pacienty s nákazou virem COVID-19. Podzemní pracoviště už od dřívějška skrývalo speciální, elektřinou vybavené bytové jednotky pro případ války. Nyní zde přibylo více jak 40 lůžek a pokročilé lékařské technologické vybavení, včetně toho zaměřeného na porody a ortopedii. Provoz nového centra intenzivní péče bude zahájen v neděli 22. března večer, poté co téhož dne proběhla četná cvičení.

celý článek

Za války zachraňovali Židy. Dnes židovští dobrovolníci pomáhají chránit je

22. 3. 2020, -rjw- |  Svět

VARŠAVA – Seniory, kteří kdysi pomáhali zachraňovat v Polsku ohrožené Židy, nyní ohrožuje koronavirová epidemie. Nevládní organizace, věnující se připomínce šoa, už od loňska přechází na sociální pomoc Spravedlivým mezi národy (titul udělovaný Státem Izrael lidem nežidovského původu kteří riskovali pro záchranu židovských obyvatel holokaustem). Nyní dobrovolníci vozí těmto seniorům nákupy, ale také jim zajišťují např. bezpečnou cestu k lékaři.

celý článek